ASE Organizeaza Admiterea de Toamna pe Baza de Dosar

La începutul lunii septembrie, în perioada 3-7 pentru studiile universitare de licență și 3-5 septembrie pentru masterat, ASE organizează a doua admitere de anul acesta.

admitere ase bucurestiDupă prima sesiune de admitere, Academia de Studii Economice (ASE) din Bucureşti a rămas cu locuri libere la buget la mai multe facultăți, din cauza faptului că anul acesta nu au fost destui înscriși, în condițiile în care universitatea din capitală a introdus examenul de admitere.

Chiar dacă s-a făcut o triere mai bună față de anul trecut, numărul de înscriși a fost mic, iar sesiunea din toamnă a admiterii se va desfășura pe bază de dosar. Singurele examene vor fi cele de competențe lingvistice, pentru specializările cu predare într-o limbă străină.

Pentru licență ASE pune la dispoziție 1.218 locuri la taxă şi 31 de locuri la buget pentru candidaţii români. Locuri la buget au mai rămas doar la facultățile: Administrarea Afacerilor cu predare în franceză şi în germană şi la Relaţii Economice Internaţionale, în timp ce la studiile cu taxă sunt locuri libere la toate facultăţile.

Calendarul admiterii:

Oferta Educationala LICENTA - Etapa Septembrie 2013